Arena Gliwice

Arena Gliwice jest jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowych w Polsce, mogącym pomieścić ponad 17000 widzów. Obiekt zlokalizowany jest w Gliwicach - w jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A4, w bliskiej odległości od portu lotniczego Pyrzowice. To blisko 555 tys. m3 do wykorzystania na bardzo wiele sposobów. Budynek składa się z dwóch hal: głównej (dominującej zarówno w bryle budynku, jak i w organizacji wewnątrz) i treningowej Małej Areny. Obydwie hale są wyposażone w nowoczesne i elastyczne systemy, dające możliwość zmiany przeznaczenia obiektów w sposób niemal dowolny: od imprez o charakterze sportowym (spełniających wymagania dla wydarzeń o randze międzynarodowej), przez imprezy rozrywkowe i rodzinne, po wydarzenia muzyczne światowego formatu. Do dyspozycji odwiedzających jest dwupoziomowy parking, którego górna płyta jest przystosowana także do organizacji imprez i wystaw plenerowych. Parking pomieści 800 pojazdów.

Arena Gliwice jest również w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do ich dyspozycji są 72 miejsca (36 miejsc dla osób na wózkach i 36 dla ich osób towarzyszących), położone we wszystkich sektorach i w lokalizacjach, gwarantujących dobrą widoczność. Podobnie komunikacja wewnątrz obiektu – wszystkie miejsca dostępne dla odwiedzających są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Obiekt jest przystosowany funkcjonalnie i użytkowo do zawodów sportowych, imprez wystawienniczych i targowych, wszelkiego rodzaju wydarzeń estradowych, takich jak: koncerty, projekcje filmowe, masowe imprezy taneczne, imprezy społeczno-polityczne oraz wydarzenia biznesowe. Arena Gliwice to możliwości i emocje do nieskończoności.

Strona www.arenagliwice.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress